Square Trenčín

Adam Šalát

Čomu sa Adam venuje?

Úplné začiatky môjho profesionálneho príbehu začali koncom základnej školy, kedy som začal točiť krátke videá. Zúčastnil som sa na súťažiach Zlatá klapka a Festival detí. Na týchto súťažiach sa mi podarilo získať zopár úspechov. Túto aktitvitu si všimli aj na meste Trenčín, škola ma nominovala a podarilo sa mi získať Cenu primátora mesta Trenčín. Neskôr, keď som začal chodiť na Gymnázium do Trenčína, som rozbehol na škole študentskú firmu PiGY, ktorá žiakom ponúkala ráno raňajky. Okrem iného sme mali aj školský merch ako napríklad zošity, či tričká. Tie zožali úspech nie len u súčastných žiakov, ale aj u absolventov.
V súčastnosti prevádzkujem platformu Square Trencin, ktorá prináša aktuálne spravodajtvo z Trenčína a okolia. Robíme to iným spôsobom, ako to robia klasické lokálne médiá. Snažíme sa zaujať mladé publikum a prinášať info inak – rýchlejšie a atraktívnejšie.

Adam Šalát

Ešte pár slov o ňom.

Už od malička som chcel vyčnievať nejakým spôsobom z radu. Vždy som vymýšlal projekty a aktivity. Chodiť len do školy a robiť len to, čo mi prikážu ostatní, nebolo pre mňa. Počas detstva a základnej školy som hrával hokej. Neskôr ma začali zaujímať médiá a video tvorba. Tento smer ma zaujal natoľko, že sa mu venujem doteraz.

 
Adam Šalát
Dôvod prečo je v projekte?

Juraj mi rozprával o tomto projekte a myslím si, že je to super nápad. Je to veľká výzva, podporujem to aj kvôli tomu, že niečo podobné som si vrámci môjho projektu vyskúšal na vlastnej koži – square trip. Tiež sme cestovali po Slovensku a dalo nám to zabrať :)