Andrea Ággová

Andrea Ággová

Čomu sa Andrejka venuje?:

Písanie bol môj sen už odmalička, no dostala som sa k nemu miernou okľukou. Najskôr som vyštudovala odbor čašník – servírka, no sen o písaní neutíchol, a tak po maturite a návrate z Anglicka som diaľkovo vyštudovala Masmediálnu komunikáciu. Pracovala som v rôznych redakciách ako redaktorka. Keď prišli deti, časom som cítila potrebu opustiť svet médií a venovať sa svojej tvorbe. Počas korony som napísala báseň Muselo to prísť, ktorú zdieľalo (nielen) Slovensko, bola zhudobnená a preložená do 11 jazykov. V textoch však slovo korona nenájdete. Zbierka je o našej ľudskej konečnosti, ktorá raz musí prísť, o zmene, ktorú počas života ešte môžeme spraviť a o večnosti, v ktorú ako veriaci človek verím. Momentálne mám rozpracované viaceré knihy a verím, že tento rok aspoň jedna z nich uzrie svetlo sveta. Sú medzi nimi dve detské – jedna knižka básní, jeden detský román. Spolupracujem s fotografom na jeho projekte a rozpísaný mám aj román pre dospelých. Zbožňujem čítať knihy s pointou, ktorá ešte dlho rezonuje a s obľubou píšem recenzie. Často spravím rozhovor s autorom zaujímavej knihy. Rada doučujem angličtinu úplných začiatočníkov a teším sa, keď vidím ich pokroky. Som extrovert, ktorý je posledný rok – dva preorientovaný na introverta. Som na ceste.

Ešte pár slov o nej

Som mama dvoch dievčat Ninky (10) a Dorotky (7) a manželka skvelého muža Miloša. Okrem toho som milovníčka Moneta, záhradkárčenia a som večne zasnená poetka. Často aj prispaná, pretože pravidelne ponocujem. Som nočný vták a múzy ma navštevujú okolo polnoci, občas aj neskôr. Odmalička som si skladala veselé verše, recitovala ich rodine a spolužiakom, ktorí sa na nich dobre zabávali. Témy sa menili vekom. Kým prvá zbierka s názvom Bariéra mi vyšla ešte pred 18tkou bola plná mladíckej hravosti, na druhú som si musela počkať vyše 20 rokov. V mladosti som chcela robiť a dokázať veľké veci. Dnes sa snažím robiť malé veci s veľkou s láskou.

 
 
Andrea Ággová
Dôvod prečo je v projekte

S rodinkou milujeme návštevy hradov a zrúcanín. Jednoznačne sa mi tento projekt páči, pretože ho robí skupina zanietených mladých ľudí, ktorí dokážu zmeniť svet /alebo aspoň svoje okolie a ľudí, ktorých stretnú/. Myslím, že máme veľa krásnych neprebádaných miest a hradov a spoločne ich objavovať je väčšia zábava. Tiež sa mi páči, že k projektu vznikli aj knižky pre deti. Zanietených ľudí tento svet potrebuje, a preto takých vždy rada podporím.