Skutočne zdravá škola

Anetta Vaculíková

Čomu sa Anetta venuje?

Všetky moje aktivity sa istým spôsobom týkajú jedla a neformálneho vzdelávania či inovácií v tomto smere. Zdieľam myšlienky ohľadom kvalitného stravovania a udržateľného potravinového systému. Spolu s mojimi skvelými kolegami vzdelávame verejnosť a deti na školách o tom, odkiaľ jedlo pochádza, ako vzniká a ako ovplyvňuje svet, v ktorom žijeme, ale aj naše zdravie. Pripomíname, prečo je dôležité spomaliť, obzrieť sa späť a v čom si brať príklad od našich predkov, čo je prírode a nášmu telu prirodzené a čo nie. Blogujem, prednášam, lektorujem, píšem publikácie na jedlé témy a najradšej zo všetkého varím a tvorím nové recepty, prepájam tradičné s moderným.

Anetta Vaculíková

Ešte pár slov o nej.

Som rodená bratislavčanka, dnes už aj mama malej Anettky. Som nadšencom zdravej a vyváženej stravy a kvalitných potravín, veľkou gurmánkou a vášnivou cestovateľkou. Milujem mestský život, ale často a rada odbieham s rodinou na našu ekologickú farmu Agrokruh.

Profesionálne skúsenosti z gastronómie som zbierala od roku 2008 v rodinnej firme, absolvovala som 3-mesačnú stáž v Bielorusku u partnerskej organizácie, neskôr som pôsobila vo farmaceutickom priemysle, a vďaka tomu a vlastným zdravotným problémom som dala prednosť vzdelávaniu v oblasti prevencie zdravia. Od roku 2013 som ambasádorkou Jamieho Olivera na Slovensku v projekte Food Revolution. Bola som pri zrode projektu Bratislavský regál, či projektu Food Revolution Day na Slovensku. Založila som Skutočne zdravá škola o.z., ktorý je mojou najväčškoz srdcovkou. Aktuálne pôsobím ako lektorka varenia, vediem neformálne vzdelávacie workshopy vo firmách a na školách a tvorím recepty. Riadim sa heslom lokálne, sezónne a zdravo. Som aj spoluorganizátorkou prvej ochutnávkovej konferencie / festivalu DEGUSTORIUM a aktuálne pôsobím aj ako členka hnutia Slow Food Pressburg.

 
Anetta Vaculíková
Dôvod prečo je v projekte?

Páči sa mi, ako šikovne projekt prepája zaujímavé spoločenské témy s kultúrou a históriou. Cez zážitok, umenie, spoznávanie, zaujímavé inšpirácie a príbehy osobností.