Erika Krencsanová

Pár slov o Erike:

V roku 1987, keď som sa narodila, bola tá najhoršia snehová kalamita na Slovensku. Samozrejme, ako väčšina bábätiek, som ani ja nevedela, čo ma bude počas môjho života sprevádzať a stretávať. Začalo to karcinogénnym ochorením mojej mami roku 2012 a následnou diagnostikou mutácie génu MLH1 u nej i mňa, ktorá je asociovaná so zvýšeným rizikom vzniku karcinómu kolorekta (Lynchov syndróm).

Už vtedy mi lekári odporučili prejsť na zdravší životný štýl, ale však takúto story poznáte aj Vy sami … Keď som v roku 2012 porodila svojho krásneho syna, mala som 12 kg navyše. K mojej genetike tak pribudla aj mierna nadváha, ktorú som predtým nikdy riešiť nemusela. Keď už som mala zvýšený cholesterol, krvný tlak, povedala som si, že rok 2016 začnem inak.

Hneď v januári som začala spolupracovať so svojou výživovou poradkyňou a v máji 2016 som sa mohla pýšiť svojou ideálnou váhou 62 kg. Zrazu všetky moje zdravotné problémy zmizli a ja som sa cítila úžasne. Moja eufória netrvala dlho, pretože mame nakrátko znovu diagnostikovali karcinóm…

Vtedy som si povedala, že nielenže sa budem zdravo stravovať, ale postavím sa k tomu s rešpektom a začnem zdravú výživu študovať do hĺbky. Tento vnútorný hnací motor spôsobil, že dnes mám certifikát výživového poradcu, naďalej sa vzdelávam v tomto obore a môžem sa pýšiť svojimi úspešnými klientami. Pretože, o čom je život keď nie si dostatočne fresh? Buď fresh – Buď Efresh!

Erika Krencsanová
Dôvod prečo je v projekte:

Myslím si, že projekt je veľkým prínosom pre ľudi žijúcich na Slovensku, aby si uvedomili, aké krásy máme doma, a že stojí za to ich navštíviť.