Ester Wiesnerová

Čomu sa Ester venuje

Ester Wiesnerová je speváčka, hudobná skladateľka, textárka a pedagogička. Momentálne je aktívna hlavne na východnom pobreží US, ale koncertovala a učila aj v Juhoafrickej republike, Belgicku, Izraeli, či Švajčiarsku a Nemecku.

Ester je absolventkou Berklee College of Music v Bostone, kde študovala spev a džezovú kompozíciu napr. pod vedením Danilo Perez, George Garzone, alebo Lizz Wright. Na tejto škole jej bolo udelené najvyššie profesormi nominované štipendium „Sylvia M. Zunz Endowed Scholarship“. K jej ďalším úspechom patrí napríklad zaradenie do rebríčka „30 pod 30“ časopisu Forbes (30 najúspešnejších Slovákov pod 30 rokov), alebo titul „Objav roka“ v súťaži Nové tváre slovenského jazzu. Je poslucháčkou jazzovej kompozície na New England Conservatory.

Ester bola jedným z desiatich umelcov vybraných spievať pre Lionela Richie. Spievala aj soundtrack k Pánovi prsteňov pred jeho tvorcom, skladateľom Howard Shore. Koncertovala pre prezidenta Slovenskej republiky, členov Európskeho parlamentu v Bruseli, alebo na konferencii TEDx v Bratislave. Širokej slovenskej verejnosti sa stala Ester známa najprv cez televíznu súťaž Hlas Československa, no neskôr aj dobrovoľníckymi aktivitami – organizáciou benefičných akcií, koncertmi vo väznici, workshopmi v psychiatrických liečebniach či organizáciou hudobných workshopov pre deti a mládež.

Ester Wiesnerová

Ešte pár slov o nej

Dievča z malého Partizánskeho, ktoré si splnilo sen a vyštudovalo najväčšiu hudobnú univerzitu sveta – Berklee College of Music. Neskôr koncertovalo po celom svete (Guatemala, Mexiko, Čína, India, Belgicko,…) a spievalo s hviezdami ako Lionel Richie.

 
Ester Wiesnerová
Dôvod prečo je v projekte?

Skvelý projekt!