Frederik Šmýkal

Čomu sa Frederik venuje

Pomáham druhým žiť svoj život radostnejšie, šťastnejšie a s úsmevom na tvári. Mám víziu „HRAVÉHO SVETA“, v ktorom sa všetci radujú zo života, usmievajú sa, posúvajú sa navzájom vpred, pracujú na sebe, na vzťahoch a plnia si svoje sny. Zároveň v tomto hravom svete vidím dospelých, ktorí sa inšpirujú deťmi a deti, ktoré nasledujú úžasných dospelých, ktorí si to dieťa v sebe neustále pestujú a strážia. K tomuto som sa dopracoval vďaka všetkým tým krásnym rokom práce s ľuďmi, počas ktorých som stretol enormné množstvo ľudí všetkých vekových kategórií i rôznych, od života daných inakostí, skúseností a vlastných charakterov a pováh. Milujem život, prírodu i všetky ich krásy a dary Snažím sa dávať ďalej lepšieho seba a robiť tak svet krajším, šťastnejším, radostnejším a pozitívnejším miestom:)

Frederik Šmýkal

Ešte pár slov o ňom

Úsmev, radosť, príroda, láska, rodina.. To sú DARY, ktoré môj život obohacujú doslova od môjho narodenia. Odmalička dostávam úžasné možnosti a príležitosti, vychutnávať si svoju životnú púť naplno a so všetkým, čo k tomu patrí. Môžem zodpovedne povedať, že pri pohľade späť vidím niekoľko rôznych vývojových období, ktoré ma sformovali na človeka, ktorým som dnes: Freďo Frederik Šmýkal, zodpovedná a milujúca osoba, manžel, otec i večné dieťa a bavič v jednom:) V mojom príbehu sú mnohé úskalia i jemnejšie stránky, za ktoré som vďačný, lebo ma posunuli presne tam, kam smerujem i kam som sa už dostal. Ďakujem za to, že je život taký pestrý a že máme tú možnosť, samy si určiť, kým chceme byť a kým sa chceme stať. Motto: „Nič nie je nemožné“, podľa ktorého sa riadim, mi postupne otvára nové a nové brány do stále úžasnejšieho a naplňujúcejšieho života.

 
 
Frederik Šmýkal
Dôvod prečo je v projektu?

Veľmi jednoducho. Bol som už pri samotnom zárodku a dokonca aj pri „PraBabke“ celého toho projektu:) Zbožňujem našu krajinu i jej pamiatky a veľmi rád neustále objavujem jej krásy. Okrem iného, pohyb spojený s objavovaním, skúmaním, hľadaním a užívaním si života je pre mňa, spoločne s mojou Rodinkou to NAJ! A tento počin nám to dáva v celej svojej paráde A ako spestrenie sa môžeme spoznať s ďalšími zaujímavými a inšpiratívnymi ľuďmi, osobnosťami a vychutnať si prítomný okamih tam, kde život dýcha a žije, tam vonku a pekne spoločne:))