Global Slovakia

Gabriela Beregházyová

Čomu sa Gabika venuje?

Po skončení doktorátu vo Veľkej Británii som sa rozhodla nezačať akademickú kariéru v zahraničí, ale vrátiť sa na Slovensko a vložiť moje schopnosti, talent a energiu do vlastnej krajiny. V tom čase som práve pracovala na prvej knihe spolu so Zuzanou Palovic a táto kreatívna spolupráca sa napokon preklopila do založenia Global Slovakia. Odvtedy sme vydali 3 knihy, prezentovali Slovensko v mnohých krajinách a zároveň sa zapájali do osvetových aktivít na Slovensku, aby sme pomohli Slovákom pozrieť sa na Slovensko novými očami.

Gabriela Beregházyová

Ešte pár slov o nej.

Narodila som sa v Československu a vyrastala som na samostatnom Slovensku, kde som absolvovala aj vysokoškolské vzdelanie. Po promócii som však chcela objavovať svet za hranicami Slovenska. Žila som v rôznych krajinách v Európe a na Blízkom východe a napokon som vo vzdelávaní pokračovala vo Veľkej Britániii. V zahraničí som si začala vážiť Slovensko a zaujímať sa o jeho fascinujúcu históriu a zložitú súčasnosť. Súčasťou môjho poslania a veľkou osobnou vášňou je vyliečiť vzťah Slovákov so Slovenskom, ktorý bol mnohokrát naštrbený a ktorý nám naša minulosť nedovolila pestovať a kultivovať tak, ako iným krajinám.

Gabriela Beregházyová
Dôvod prečo je v projekte?

Projekty, ktoré oslavujú Slovensko a Slovákov, pomáhajú budovať primeranú hrdosť na krajinu a budovať občiansku spoločnosť sú veľmi dôležité pre stabilitu a prosperitu krajiny a nás všetkých.