Odvážni objavitelia

Katka Akáčová

Čomu sa Katka venuje?

Moja cesta sa začala pri startupoch a divadle. V roku 2013 som spoluzaložila a viedla CirKus-Kus, prvú školu nového cirkusu. Vždy ma však zaujímali sociálne inovácie v oblasti vzdelávania. Ako sa dá učiť a vzdelávať inak. Hravo, tvorivo a s elánom. Pred narodením prvého dietka som založila CARD BARDS, kde sme spolu vydali spoločenskú pohybovú hru pre deti a rodičov, Odvážni Objavitelia. V súčasnosti vediem kurzy pohybovej angličtiny pre deti – PLAYFUL ENGLISH a vychovávam moje dve dietky.

Katka Akáčová

Ešte pár slov o nej.

Momentálne som mama na rodičovskej s dvoma dietkami-kvietkami. Práca s deťmi je tým najnáročnejším tréningom, plným drilu trpezlivosti, pestovania pokojnej mysle, cvičenia invencie a kreativity, ale aj dávok nekonečnej švandy a smiechu, ktorý som doposiaľ v živote zažila.:)

 
Katka Akáčová
Dôvod prečo je v projekte?

Naše hrady, zámky a zrúcaniny ma odmalička zaujímali a fascinovali. S bratom sme si študovali príbehy a povesti o dávnych hradných pánoch, paniach a mýtoch. Preto som veľmi rada, že projekt Za Pokladmi SLOVENSKA túto históriu opäť oživuje a veľmi pútavo približuje ďalším generáciám detí.