Film s.r.o

Laci Círia

Čomu sa Laci venuje?

Kreatívnosť a potreba neustále niečo tvoriť bola vo mne už od mladého veku. Hľadal som spôsoby ako sa dostať do fázy života, kedy ma bude môcť kreatívna tvorba živiť a naplniť tak moju každodennú šálku kávy. Potom som sa zoznámil s videom a láska bola na svete. Začali sme s partou kamarátov točiť vtipné videá o autách, následne som sa dostal do seriálu, v ktorom som stvárnil jednu z hlavných úloh a zrazu som bol produkčným v HN a viedol aj vlastnú produkciu. Aktuálne pôsobím ako Head of Video Content at News and Media Holding a so svojou súkromnou produkciou sme získali viacero ocenení na filmovom festivale. Náš krátkometrážny film YOLO sa prebojoval cez 380 teamov z celého sveta do TOP 8.

Laci Círia

Ešte pár slov o ňom.

Od malička som bol veľmi živý tvor. Potreboval som každý moment nejak zaujímavo naplniť a aj preto som striedal rôzne športy / záujmy. V 12 rokoch som vyskúšal svoju prvú tvorbu – písal som knihu, ktorú som ale do tohto momentu nedopísal. Počas štúdia som sa zoznámil s ľuďmi, ktorý mali podobné záujmy ako ja a našli sme spoločnú reč – video. Vyštudoval som Školu podnikania a hneď po nej som hľadal spôsoby ako svoj chtíč živiť.

Laci Círia
Dôvod prečo je v projekte:

Projekt Za Pokladmi Slovenska vnímam ako projekt, ktorý všetci vieme že potrebujeme, no nikto nenašiel odvahu sa do neho pustiť. Ide o rozsiahlu produkciu, ktorá je veľmi dôležitá pre spoznanie nášho krásneho Slovenska a jeho históriu. Som presvedčený tento projekt nájde v dlhodobom horizonte veľa fanúšikov. Ja osobne som nikdy nenavštívil všetky hrady a nepoznám ani zďaleka Slovensko tak, ako by som chcel – možno aj práve kvôli absencii takéhoto nápadu :)