Lukáš Krč-Turba

Čomu sa Robko venuje?

Môj profesionálny príbeh je popretkávaný s osobným príbehom. Myslím, že sa to nedá oddeliť.

Lukáš Krč

Ešte pár slov o ňom.

Život mladých ľudí je plný lásky. <3 Na škole sa mnohokrát zaľúbime, pocítime bolesť z rozchodov… ale hlavne prídu prvé vzťahy, bozky, dlhé nočné prechádzky, poprvé skúmame, čo má ten druhý pod tričkom. :D Je to obdobie eufórie, ktoré prináša veľa energie.
Ja som tú eufóriu premenil na básne. Začal som písať o láske a čoskoro i ľúbezné verše pre moju stredoškolskú frajerku :) Začalo vznikať šuplíkové umenie. :D
Na škole som sa občas zúčastnil recitačných súťaží, alebo som prednášal na školských podujatiach. Okrem toho mi na gymnáziu v časopise zverejnili básne. Bol to len krok k môjmu osobnému úspechu. Stačilo sa len odvážiť postaviť s vlastnou tvorbou pred obecenstvo. A to prišlo už na strednej, počas školských podujatí.
Tak som sa dostal na pódium. Začali mi hovoriť básnik. Ja som ďalej písal aby bolo čo recitovať a ľuďom sa to páčilo.
Po strednej škole prišiel útlm. Sem tam som sa snažil niekde vystúpiť. Viac energie išlo, ale do práce a ja som strácal sebadôveru. Až nastal zlomový bod v mojom živote. Okamih, ktorý ma donútil vrátiť sa k svojim záľubám. Tak som si kúpil dodávku, upravil ju s mojim otcom na spanie a začal každé leto cestovať po Slovensku.
Nastali chvíle plné pekných zážitkov. Navštívil som krásne miesta, spoznal skvelých ľudí. Čo bolo ale dôležité, opäť som sa postavil pred divákov. Bolo to na rôznych malých akciách, pri bubnovačkách pred ohníkom, pri divokom tanci za splnu mesiaca, ale aj pod hradnými múrmi v kruhu mnohých nových kamarátov.
„Luki je básnik“ začali o mne ľudia hovoriť. To stačilo na to, aby som si začal znovu veriť. Odvtedy vzniklo zopár benefičných vystúpení pod názvom: S kompasom v srdci. Pomohli mi rôzny kamaráti, hudobníci a muzikantky, ktorých som počas cestovania spoznal.
Naplnilo sa tak moje želanie. Umením pomáhať a prinášať ľuďom šťastie v podobe úsmevu. A ja som vedel, že už pôjdem životom len S kompasom v srdci. :)

 
Lukáš Krč
Dôvod prečo je v projekte?

Mám rád prírodu a pamiatky Slovenska. Tento projekt ma veľmi zaujal a rád ho aj umelecky podporím. Okrem toho sa mi páči myšlienka, ako podporiť slovenský turizmus a mám pocit, že môžem spoznať veľa skvelých a zaujímavých ľudí. :) A pravda je aj tá, že keď amatérsky umelec, ako ja, dostane takúto ponuku, tak to proste nemôže odmietnuť. :D