Michaela Ella Hajduková

Čomu sa Michaela venuje

Písala som odkedy som sa písať naučila. Sama pre seba. Začala som komiksami, tam nebolo treba veľa slov :) Neskôr som prešla na básne, poviedky a román. Ale sama pre seba, bavilo ma vymýšľať si. Až na strednej škole som prvý raz dala čítať spolužiačkam vznikajúci román a veľmi ich bavil. No nemala som spisovateľské ambície, neverila som, že by niekto cudzí čítal, čo píšem. Na vysokej škole som objavila mamtalent. Dalo sa tam registrovať pod pseudonymom, čo bolo úžasné. Neverila som si. Registrovala som sa ako Ella E. a pridala kapitoly príbehu Siete z času. Veľmi ma potešilo, že sa to ľuďom páčilo. S týmto príbehom som sa prihlásila aj do Literárnej ceny a dostala som sa do finále. Vtedy mi volala pani riaditeľka z Ikaru a povedala, že mi vydajú knihu. Vyšla v roku 2012 pod názvom Všetky moje tváre. Bol to obrovský úspech, eufória. Od začiatku píšem príbehy, v ktorých sa prepletá súčasnosť, minulosť a viac či menej sveta medzi nebom a zemou. Takéto písanie ma baví.

Michaela Ella Hajduková

Ešte pár slov o nej

Pochádzam z obce Margecany. Mám troch súrodencov a v živote som sa celkom dlho hľadala :) Na strednej som vyštudovala odbor: scénické umeleckoremeselné práce kroje a kostýmy, na vysokej učiteľstvo pre 1. stupeň ZŠ a potom som pracovala v novinách ako redaktorka spravodajstva a publicistiky. Už na škole som mala radšej slovenský jazyk, literatúru, dejepis a zemepis. Matematika, fyzika a chémia ma nikdy nebavili. Knihy, písanie a história ma sprevádzajú celý život. Momentálne pracujem v Knižnici pre mládež mesta Košice a v tom som sa našla.

 
Michaela Ella Hajduková
Dôvod prečo je v projekte?

Milujem hrady, zámky, kaštiele, našu históriu a veľmi ma teší byť súčasťou tohto projektu, ktorý prepája práve to, so zaujímavými ľuďmi, ktorí niečo dokázali. Venovala som sa aj historickému šermu na Spišskom hrade, takže som s hradmi spätá aj takto.