Primát

Michaela Prekopová

Čomu sa Miška venuje?

Môj profesionálny príbeh je neoddeliteľnou súčasťou toho osbného. Je to vlastne taký jeden veľký príbeh, ktorý sa krásne dopľňa. Tak ako v osobnom živote, aj v tom pracovnom mi záleží na tom, aby som robila to, čo ma napľňa, robí šťastnou a má to význam nie len pre mňa, ale aj pre moje okolie.

Michaela Prekopová

Ešte pár slov o nej.

K tomu, čo robím dnes, som sa dostala veľkou okľukou. Moje pracovné začiatky boli úplne v inej oblasti. Vyštudovala som právo a potom nejaký čas pracovala v kancelárii mojej Maminy. Už od začiatku štúdii som však tušila, že to nieje moja cesta, ale zároveň som inú nemala. Vďaka môjmu vtedy priatelovi(teraz manželovi) som sa pohybovala v umeleckom prostredí, ktoré má veľmi priťahovalo. Namiesto neustálych konfliktov a problémov, riešili krásu a to, ako prispieť k lepšiemu fungovaniu spoločnosti. Vtedy som si začala uvedomovať, že sa chcem pohybovať v tvorivom prostredí, ktoré mi svojim prístupom je veľmi blízke . Z jedného dňa na druhý som opustila kariéru právničky a vrhla sa do neznáma. Bolo až fascinujúce sledovať, aké možnosti sa mi začali ponúkať, keď som opustila to, čo má nenapĺňalo . V tom čase sme už mali jedno dieťa, druhé na ceste a moja potreba začať robit niečo, čo mi dáva zmysel sa neustále stupňovala. Tak vznikol Primát. Značka, ktorá svojou činnosťou podporuje: lokálne vyrobenú pomalú módu, upcyklovanie, zodpovednú spotrebu, komunitné zdieľanie, mimoškolské vzdelávanie a iné akrivity s dobrým zámerom. A to všetko z prvotnej túžby sprostredkovať ľuďom umenie, krásu a náš pohľad na svet okolo nás demokratickou formou.

 
Michaela Prekopová
Dôvod prečo je v projekte?

Veľmi rada podporím každý projekt, ktorý je tvorený srdcom, s prídanou hodnotou a dobrým zámerom. Pri tomto projekte som to pocítila, tak sa teším, že môžem byť jeho súčasťou.