Michaela Tišková

Čomu sa Miška venuje?

Už od malého dieťaťa som vedela, že chcem byť moderátorkou, pracovať s hlasom a ľuďmi. Podporovať a rozvíjať vlastnú i cudziu kreativitu, tvorivosť, robiť veci s naozaj dobrým posolstvom a významom. A to aj napriek tomu, že svojho času som bývala zakríknuté, undergroundové decko, ktoré nemalo až tak veľa kamarátov a obávalo sa, že s ním musí byť niečo nehorázne zle :). Som typ človeka, ktorý potrebuje mať viacero prác/projektov naraz a ktorý si užíva tie farebné oblaky tvoriace pomedzie snov a kreativity. Už na vysokej škole som sa začala venovať písaniu textov, nahrávaniu audio nahrávok a neskôr práci v rádiu. Po vyštudovaní som bola vo verejnom sektore – pracovala som ako marketing na TN hrade a do konca júna som bola odbornou referentkou v KOCR Trenčín región. Som zakladajúcou členkou Toastmasters Trenčín (debatný klub) a dva roky som bola koordinátorkou rečníkov v TEDx Trenčín. Môj hlas sa za tých 10 rokov dostal už do rôznych kútov Slovenska :). „Nachádzam sa“ na viacerých hradoch a pamiatkach v TN kraji ako hlas rozprávajúci o histórii daného objektu, na viacerých youtube kanáloch, kde som mládežníkov učila vo videách matiku (iba môj hlas, ja som z matiky tupá :)), pomohla propagovať novú značku/startup atď. Občas spolupracujem na organizácii akcií a organizujem raz za čas koncert v Doorse. Moderujem akcie v Dubnici, v Trenčíne na pravidelnej báze a občas pečiem na akcie ako Swap oblečenia v Trenčíne. Vyrábam zdravé GHÍ maslo, ktoré sa teší obľube a má pravidelných konzumentov a momentálne si zakladám (už konečneee) s.r.o.čku, ktorá v prvej fáze bude ponúkať moje služby ako moderovanie, nahrávanie audia a práce s textom. Mojím snom je napísať vlastnú knihu, ktorá nebude žiadna rýchlokvaška a taký „výgrc bez pointy“. Rada prijímam tvorivé a nevšedné spolupráce, ktoré spôsobujú radosť a vďaka umeleckému puncu aj pocit slobody. V budúcnosti by som si tiež rada otvorila vlastný multifunkčný priestor, v ktorom by sa snúbila kultúra s dobrou kávou, čajom, koláčom a inakosťou.

Michaela Tišková

Ešte pár slov o ňom.

Môj osobný príbeh netvoria len kapitoly, ale samostatné knihy. V súčasnosti žijúci príbeh, som ešte pred dvomi rokmi nežila :). Posledný rok sa zameriavam vo veľkej miere na sebarozvoji, plynutí, na nachádzaní vnútornej sily. Venujem sa meditáciám a lákajú ma všetky veci a ľudia, ktoré/ktorí podporujú rozvoj môjho ducha. Nie, nepredstavujem si ležatú osmičku nad polievkou a nelietam do iných vesmírnych sfér :). Pracujem intenzívne však na vnútornej slobode, plynutí a šťastí. Snažím sa samú seba odblokovať a zistiť, čo všetko vo mne je :).

Michaela Tišková
Dôvod prečo je v projekte?

Pretože to je projekt, s ktorým veľmi rezonujem. Stojí za ním číre dobro (čo sa týka posolstva i ľudí). Milujem kreativitu, tvorivosť, projekty, ktoré majú zmysel. Vždy budem ich veľký fanúšik a keď sa bude dať aj podporovateľ.