Miroslava Vaníková

Miroslava Vaníková

Čomu sa Miroslava venuje

Dostala som do vienka zaujímavú farbu hlasu a túžbu túlať sa po svete. Mám svoj vlastný rozhlasový blog Vlakotúra po východe (RTVS – Rádio Regina Východ), moje reportáže môžete vidieť aj v televízii na Dvojke, pracujem ako copywriterka, scenáristka a moderujem podujatia. Vo voľnom čase píšem turistické články, strihám videá, leziem po horách, venujem sa fireshow a šermujem. Snažím sa prinášať pozitívne správy, ukazovať krásu východného Slovenska, najmenších veľhôr na svete Vysokých Tatier či rozprávkového Slovenského raja. Robím príspevky o dávno zabudnutých historických pamiatkach, o miestach, ktoré sú všade okolo nás, no nevnímame ich. Žijeme v uponáhľanom svete a často ani nevieme, že za našou dedinou sa nachádzajú unikáty, ktoré inde nenájdeme.

Miroslava Vaníková

Ešte pár slov o nej

Už od mala som bola neposedná. Priťahovali ma hory, lesy, záhadné miesta, historické pamiatky, ale aj obyčajné veci, ktoré sa na prvý pohľad nejavili ničím výnimočné. Slovensko je rozprávková krajina, popretkávaná tajomstvami, ktoré čakajú len na to, aby sme ich objavili. Volám sa Miroslava Vaníková (rod. Slejzáková), vyštudovala som masmediálne štúdia na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a už niekoľko rokov pracujem v mediálnej sfére. Už viac ako 20 rokov som súčasťou šermiarskej skupiny JAGO zo Spišskej Novej Vsi, venovala som sa ochotníckemu divadlu a ako dieťa som sa dokonca venovala bojovému umeniu judo :D

 
 
 
Miroslava Vaníková
Dôvod prečo je v projekte?

Posolstvo projektu sa zhoduje s mojimi osobnými hodnotami – ukazuje krásu našich regiónov a prináša našu vlastnú históriu bližšie k ľuďom.