Život dobrodruhov

Nikola Dachová a Juraj Mandula

Čomu sa Nika a Jurko venujú?

Rozhodli sme sa založiť spoločný instagram a ukazovať ľuďom rôzne zaujímavé miesta na Slovensku. Naších followerov sa snažíme motivovať k tomu, aby v prírode trávili viac času. Naša snaha nám neskôr priniesla prvú spoluprácu s Košice región. Sme zodpovední za tvorbu článkov, videí a fotografií z menej známych miest v Košickom kraji.

Nikola Dachová a Juraj Mandula

Ešte pár slov o nich.

Obaja už dlhé roky snívame o živote plnom dobrodružstva. Síce sme obaja boli v Košiciach, ale nikdy sme sa nestretli. Pred tým, ako sme sa spoznali som sa ja, Nika, venovala najmä cestovaniu po Európe, a neskôr aj v Ázii. Na týchto cestách som si vždy rada robila fotografie či už lokálneho života alebo zaujímavých miest. Neskôr som sa rozhodla začať zo svojích výletov strihať aj videá, ktoré ale nikdy neboli nikde zverejnené. Juraj zasa vystriedal viacero zamestnaní. Najbižšie jeho srdce ale malo k lyžovaniu a učeniu lyžovania. Postupne sa snažil rozvíjať v tvorbe videí a fotografovaní. Jeho vášňou je aj cestovanie a turistika. Odkedy v marci minulého roka Covid zasiahol Slovensko, obaja sme boli v Košiciach a našli sme si k sebe cestu. Od septembra spolu beháme po naších horách, vzájomne sa posúvame vpred a zlepšujeme sa v tom, čo nás baví najviac – fotografia, tvorba videí a písanie článkov.

Nikola Dachová a Juraj Mandula
Dôvod prečo sú v projekte?

Projekt nás zaujal už na prvý pohľad. Myslíme si, že na Slovensku sa nachádza nespočetné množstvo nádherných hradov a zámkov. Bohužiaľ, ľudia a najmä mladá generácia o ne už neprejavuje až taký záujem. Tento projekt nám prišiel ako skvelá myšlienka ako to zmeniť k lepšiemu a tak sme sa aj my rozhodli podporiť ho.