Koučujem na boso

Nikola Sedláčková

Čomu sa Nikol venuje?

Môj profesionálny príbeh sa čoraz viac prelína s mojim osobným. Koučingom a vzdelávaním ľudí si plním potrebu byť nápomocná. Veľmi ma teší, keď vidím, že som pomohla firme alebo ľuďom rozlusknúť nejaký oriešok, vyriešiť konflikt, pozrieť sa na situáciu z iného pohľadu.
Vedeniu workshopov a lektorovaniu sa venujem od roku 2006. Vtedy ako externá lektorka som mala možnosť spoznať prácu rôznych vzdelávacích agentúr. Jediné poznanie z tohto obdobia bolo, že „takto to robiť nechcem“.
V roku 2009 som si založila vlastnú spoločnosť eventive, s. r. o. so zámerom pomáhať ľuďom a workshopy robiť čo najviac prakticky. Časom som ale pochopila, že pokiaľ chcem, aby ľudia získané vedomosti naozaj používali a zmenili svoje zaužívané zvyky, je treba niečo zmeniť. Stretla som sa so psychometriou Lumina Learning, ktorá pomáha ľuďom spoznať ich potenciál a kvality a ide do hĺbky osobnosti a jej hodnôt. Prepojenie môjho spôsobu vzdelávania s Lumina Learning mi doplnilo chýbajúci článok v mojej práci. Až sebapoznaním a sebareflexiou sa vieme skutočne posunúť vpred.
A tak ako posúvam na mojich workshopoch účastníkov, tak sa posúvam aj ja sama. Postupne do vzdelávania zaraďujem aktivity vonku – nordic walking a najnovšie koučing v prírode. To je niečo, čo ma teraz myšlienkovo napĺňa, skúšam to na sebe a prvých účastníkoch. Veľmi sa teším z toho, že môžem spájať pobyt v prírode, čerpať energiu vonku a zároveň si triediť myšlienky.

Nikola Sedláčková

Ešte pár slov o nej.

Som manželka, mama dvoch detí a neúnavná dobrovoľníčka :) Rada pomáham iným a cítim sa užitočná. Vo svojom súkromnom živote som sa podieľala a podieľam paralelne vždy na viacerých komunitných, neziskových projektoch (Trenčianska nadácia, Lesný klub Handrbolka, Životológia, EURODOC). Vďaka tomu spoznávam veľa nových ľudí, ale často nemám čas na mojich najbližších :( Pokoj hľadám v prírode, rada behám a chodím na boso. Chodenie na boso mám od malička – vždy som rada behala po tráve, hline bosá a užívala som si ten pocit. Teraz to robí moja 7 ročná dcéra :)

 
 
Nikola Sedláčková
Dôvod prečo je v projekte?

Juraja poznám osobne a jeho nápady sú skvelé. Čo je ešte lepšie, je, že vie nadchnúť okolo seba tím ľudí a dotiahnuť veci do konca. Prečo som povedala áno? Pretože aj ja chcem načerpať túto energiu, aspoň trochu sa priblížiť tomuto úžasnému tímu. :) Zároveň sa mi páči myšlienka, tak prečo ju nepodporiť?