Kickresume

Peter Ďuriš

Čomu sa Peter venuje?

Často som chodieval s otcom na zakázky. Má stavebnú firmu, kde sa musíte veľa obracať a občas si treba zašpniniť ruky. Už ako malý chalan som vedel čo je to faktúra, účto a spokojný zákazník. Tiež som vedel otvoriť hry cez DOS na 386 u otca v robote.
Ako 16 ročný som dostal zopár kníh. Bola to motivačná literatúra (ktorú nemusím). Začal som prvé kroky k podnikaniu. S Tomášom sme skúšali viacero projektov a na strednej sme si založili prvú sro.
Boli sme pri boome zľavových portálov, prešli sme si startupovými akcelerátormi a dostali sme sa do Talianského inkubátora skôr než sme vedeli čo znamená slovo startup. Kickresumé bol vysokoškolský sideproject. Prešiel nejaký čas a hľadanie sa, získali sme investíciu a aj vďaka SPOT-u v Bratislave sme z Kickresume vybudovali spoločnosť s 30 zamestnancami, ktorá sa stará o 1.5 milióna použivateľov primárne v USA.
S partnerkou rozbiehame Elephant centrum v Trenčíne, kde by sme radi okrem cvičenia, relaxacie a prípravy na pôrod, posúvali vpred aj vzdelávanie pre rodičov a deti v STEM a rozvoj ich kognitívnych zručností.
Okrem iného sa rád dozvedám o nových zelených technológiách a vo voľnom čase pracujem na neziskovom projekte pre ochranu Slovenských lesov a ovzdušia.

 

Peter Ďuriš

Ešte pár slov o ňom.

Rád spomínam na moje detstvo v Beckove. Som veľmi rád, že nás rodičia priviedli zrovna sem. S kamošmi sme boli tak trochu postrach dediny. Nebolo to tak dávno, ale boli to časy, keď sme sa slovne dohodli, že sa 8:30 stretneme pod hradovkou a do tmy nás nebolo. Nikto nám nepísal SMS alebo netrekoval smartfón. Bunkre, luky, kuše, lezenie po skale s horolezcami, strašenie turistov, nahanánie dravých vtákov, BMX team a k tomu zelená voda, Vah a aj „chemické“ experimenty, amatérske vybušniny a trochu vandalizmu.
Do školy som chodil v Trenčíne, bola to športová trieda. Začalo to hokejom keď som mal 7 rokov. Na strednu v NMnV na GMRS a na výšku do Brna na VUT. Plno kontrastov, vždy iný ľudia, iná nátura a kolektív. Výsledok je kopec kamošov na rôznych miestach a veľa skvelých ľudi, na ktorých som mal štastie všade tam, kam som prišiel.
Dnes veľmi rád skialpujem, surfujem, jachtujem a všetko možné. Hokej si užívam viac ako, keď som hrával „profesionálne“. Žijem s umelým kolenným kĺbom, ktorý mi pripomína svoje limity. Čo je aj dobre, haha. Baví ma posúvať Kickresume vpred a skúšaž nové veci. Okrem toho sme s partnerkou rozbehli Elephant centrum, vzdelávacie a treningové štúdio v Trenčíne pre tehotné mamičky, deti a rodiny. Každý deň ma niečo nadchne. Chcem robiť všetko a byť všade, ale učím sa, že sa to nedá.

 
Peter Ďuriš
Dôvod prečo je v projekte?

Keď som povedal ÁNO tak som ešte netušil do čoho idem. Ale dnes viem, že toto spojenie má v sebe iste čaro. Miesta, ktoré ste vybrali a ľudia, ktorí zdieľajú svoje príbehy na týchto miestach sú skvelé kombo.