Robo Balušík

Robo Balušík

Čomu sa Robko venuje?

Umelecká etapa: Súťaž Hviezdoslavov Kubín som vyhral 2x za sebou a vystupoval som na viacerých akciách pre prezidenta či ministrov SR. Vyskúšal som si dabing s Jánom Kronerom a tiež aké je to hrať v seriáli. Túto moju životnú etapu ukončili plakety a ocenenia od primátorov miest či ministra školstva. Technológická etapa: Začala na strednej škole prácou SOČ a umiestnením v prvej desiatke prác SR. Neskôr založením firmy Progresio (tiež na strednej) s Oliverom Rochom. Mojou zodpovednosťou je chod firmy, komunikácia s klientmi a našimi vývojármi. Taktiež napredovanie kolegov. Do tohto dňa sme obslúžili viac než 130 klientov. Tiež externe spolupracujem s OZ Parasport24, ktoré už viac ako 10 rokov pomáha spolu s SR osobnosťami zdravotne znevýhodneným. V tejto oblasti mám skúsenosti s verejnými fondmi zameranými na sociálnu inklúziu rôznych menšín. Mentoringové spolupráce: I AMbitious, GROWNi. Unikátny projekt: Momentálne sa venujem projektu „Auto na Joystick“, ktoré bude prvé svojho druhu na Slovensku a zadefinuje osvedčené postupy, ako u nás realizovať ďalšie unikátne homologizácie áut.

Robo Balušík

Ešte pár slov o ňom.

Narodil som sa s ťažkými zdravotnými problémami, kvôli ktorým som absolvoval už 11 operácií. Do 8 rokov som chodil každý druhý deň na rehabilitácie do nemocnice. Po tomto tvrdom štarte mi však v škôlke učarovalo umenie a začal som sa venovať umeleckému prednesu prózy. Na strednej škole som sa však s kamarátom začal venovať technológii, konkrétne tvorbe webu a postupne zložitejším aplikáciám. Spolu sme založili firmu Progresio, ktorá funguje doteraz. Na vysokú školu som chodil do Olomouca – odbor Aplikovaná informatika. Dnes sa okrem firmy venujem aj mentoringu stredoškolákov v mimoškolských vzdelávacích programoch. Sám sa stále vzdelávam vďaka stretnutiam a debatám s ľuďmi, ktorých úspech sa meria až v miliardách. Mám 3 zásady: zdokonaľuj svoj charakter, zdokonaľuj sa profesne, vždy vráť niečo späť. Vo voľnom čase som rád v prírode alebo práve zažívam nejaký adrenalínový zážitok.

Robo Balušík
Dôvod prečo je v projekte?

Počas Corony dostala naša kultúra poriadne zabrať. Tento projekt ju naštartuje nevídaným spôsobom. 30 dní, 100 hradov – čísla, ktoré hovoria samé za seba a tím skvelých ľudí, ktorý spojí celé Slovensko. Vy by ste povedali NIE?