Roman Mihálka

Čomu sa Roman venuje?
Som herec v rôznych tv programoch, ale hlavne herec divadelný – Divadlo Pôtoň, Spektakulárna divadelná spoločnosť, Divadelné centrum M?artin, no hlavne divadlo Teáter Komika. Som i režisér, dramaturg, scenárista a scénograf, rekvizitár i technik – ako slobodný umelec v slobodnom divadle sa musím obracať a neustále učiť a zdokonaľovať.
Som i vedúci detského divadelného súboru. Milujem svoju prácu, ktorá mi je koníčkom a potešením zároveň. Mám rád zábavu, humor a smiech. Aj preto nesiem názov Teáter Komika. Venujem sa prevažne detskému a mladému divákovi, ale i dospelákom. „nemusíte chodiť k nám – radi prídeme k Vám“ Sme výjazdové divadlo. Takí novodobý komedianti / kočovníci. Produkcie máme všetkého druhu – detské predstavenia, chodúľové produkcie, animácie v dave a priestore, klauniády, kabaret, dráma a iné…

Roman Mihálka

Ešte pár slov o ňom.
Narodil som sa v nemocnici, ale neviem čo mi bolo. Som brat 3 súrodencov, tiež milujúci tatino zatiaľ jednej Dorotky a manžel svojej lásinky manželínky. Vyštudoval som ZŠ, SŠ, pomaturitné nadstavbové a kopec workshopov pre rozšírenie mojich obzorov a schopností.
Momentálne som herec a učiteľ a mnohé ďalšie súvisiace v jednom ;-
Dôvod prečo je v projekte?

Projekt ma prvoplánovo zaujal samotným poznávaním Slovenska, histórie Slovenska a to formou nielen edukačnou, ale i zábavnou, hravou formou.

Prečo som sa pridal? No, jednak som bol oslovený k spolupráci Jurim Šimkovičom a jednak ma oslovil samotný projekt a môcť prispieť svojou troškou / mať možnosť spolupracovať na novom, avšak po starom – tak ako to robím rád už dlhé roky.