I AMbitious

Terézia Dominika Lukáčová

Čomu sa Terka venuje?

Som spoluzakladateľka a líderka vzdelávacej organizácie I AMbitious, ktorej hlavným programom je ročná, rozvojová I AMbitious Academy – program neformálneho vzdelávania pre aktívnych stredoškolákov, ktorí chcú zistiť čomu sa chcú v budúcnosti venovať, chcú tvoriť zaujímavé projekty a prepájať sa s inšpiratívnymi ľuďmi a organizáciami na Slovensku. Taktiež som spoluzakladateľka online rozvojovej platformy GROWNi.sk, ktorá prepája a rozvíja ľudí cez zaujímavé príležitosti z rôznych organizácií, firiem či verejného sektora cross celé Slovensko. GROWNi vzniklo v spolupráci I AMbitious a LEAF. Som taktiež absolventkou Nexteria Leadership Academy a creatorkou online programu Nexteria Lab. Mojou vášňou sú inovácie vo vzdelávaní a rozvoj príležitostí pre mladých ľudí vo všetkých regiónoch na Slovensku.

Čo je to I AMbitious?

Organizácia I AMbitious je občianske združenie, ktoré už od roku 2018 pomáha rásť stredoškolákom cez ročný rozvojový program I AMbitious Academy. Našou víziou je posilňovať všetky regióny Slovenska cez rozvoj aktívnych stredoškolákov, budovanie komunít a tvorbu zmysluplných projektov. Našu komunitu tvoria aktívni študenti a absolventi, inšpiratívni mentori, profesionálni lektori a zaujímavé organizácie.

Terézia Dominika Lukáčová

Ešte pár slov o nej.

Odmalička som chcela zmeniť svet a byť naraz na všetkých miestach a byť súčasťou všetkých aktivít, ktoré boli možné. Počas strednej školy som mala skvelú možnosť a získala som polročné štipendium na štúdium v Dánsku. Táto skúsenosť mi otvorila oči a ukázala mi, že sa chcem venovať inováciám vo vzdelávaní a priniesť časť Dánska aj na Slovensko ale inak. Rozhodla som sa vytvoriť vzdelávací program neformálneho vzdelávania popri strednej škole v jednotlivých regiónoch Slovenska, aby ďalší študenti nemuseli odísť do Dánska, preto aby na sebe mohli pracovať a rozvíjať sa aj po strednej škole. Na Slovensku sa dejú skvelé projekty, ale stále ich nie je dosť a ja som túžila, aby ich bolo viac v regiónoch a navzájom sa prepájali. Vytvorili sme organizáciu I AMbitious, ktorá dnes už naberá 4. ročník študentov z celého západného Slovenska a z časti stredného. Až počas tvorby I AMbitious som si uvedomila, že toto je ono, čomu sa chcem venovať svoj život – rozvíjať mladých ľudí, prinášať inovácie do vzdelávania, pozitívnu zmenu do regiónov, prepájať aktívnych ľudí s organizáciami, verejným a súkromným sektorom a premieňať frázu „nedá sa“ na reálne projekty, ktoré majú zmysel. Tak aj vznikol nápad vytvoriť rozvojovú platformu GROWNi.sk, ktorá je len ďalšiou ukážkou toho, že sa to dá! :)

 
 
Terézia Dominika Lukáčová
Dôvod prečo je v projekte?

Organizátorov tejto iniciatívy veľmi dobre poznám. Dlhodobo robia skvelú prácu a toto je len ďalší zo skvelých projektov, ktorého sa chopia. Veľmi sa mi páči element objavovania našich kultúrnych a historických pamiatok. Slovensku chýba nástroj a program, kt. priláka ľudí viac navštevovať hrady a toto je skvelý projekt, ktorý priblíži kultúru, históriu, predstaví ďalších zaujímavých ľudí a aktivity na Slovensku a ukáže, že Slovensko sa spája a neoddeluje sa. Oceňujem, že program je komplexný, premyslený a každý si v ňom nájde to svoje. Zároveň, že je jeho súčasťou aplikácia, ktorá ľudí motivuje nenavštíviť len jeden hrad, ale kľudne aj všetky. Robíte skvelú prácu, ukazujete, že máme byť na čo hrdí a že sú tu skvelí ľudia a organizácie, ktoré sa snažia robiť Slovensko ešte lepším miestom. Prepájate, rozvíjate, motivujete a inšpirujete! Vďaka, že ste a robíte takúto skvelú vec. Som hrdá a vďačná, že môžem byť toho s I AMbitious súčasťou. :)