VROSE

VROSE

Kto je to VROSE?

Trenčianske zoskupenie žánrovo sa vyvíjajúce na vlnách indie-folku. Fungujeme v trojčlennom zložení – Veronika Jarábková, Pavlína Gunárová a Veronika Kostková.

Vo svojej tvorbe v rôznych obmenách využívame klavír, gitary, violončelo, ukulele a spevy. Kombinujeme vlastnú tvorbu s prevzatými skladbami, ktoré v nás hudobne či textovo vyvolávajú rôznorodé emócie.

Minulú jeseň sa mali uskutočniť naše prvé oficiálne spoločné koncerty na festivale Gympelroch a v priestoroch trenčianskeho Café Sládkovič. Tie však neboli realizovateľné vzhľadom na súčasnú situáciu.

VROSE

Ešte pár slov o nich.

Poznáme sa už nejaký ten piatok (čítaj 14 rokov) a tak nás spája mnoho. Radosti, vtipy, zážitky a následne spomienky, lásky i smútky a v neposlednom rade vášeň k hudbe.

Práve hudba je to, čo nás všetky nesie dňami a počas rokov sme fungovali tak rôzne – každá so svojimi tónami, istý čas ako dvojice, no napokon sme sa rozhodli to skúsiť konečne spoločne.

Tento rok sme síce už rozbehané po rôznych univerzitách po Česku a Slovensku, no je dôležité, že sa naše cesty vždy po čase spoja, a že si spoločne užívame, čo je nám srdcu blízke.

 
VROSE
Dôvod prečo je v projekte?

Vnímame to ako veľmi príjemne projekt, ktorý môže mnohým ľudom vyčariť úsmev na tvári a zároveň edukovať. Taktiež je to pre nás zaujímavá príležitosť zahrať si na nezvyčajnom mieste a mať pred sebou opäť živé publikum.